Політика гендерної рівності

Вступ

Громадська організація “Спілка Захисників” прагне створити шкільну спільноту, де всіх працівників та учнів однаково поважають і цінують, а також забезпечують рівність можливостей і результатів.

Громадська організація “Спілка Захисників” визнає, що гендерна нерівність може обмежувати та негативно впливати на безпеку, освіту, працевлаштування, сімейне життя та можливості членів організації, особливо жінок та дівчат, у короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Відповідно до Закону Вікторії про рівні можливості 2010 року всі організації мають позитивний обов’язок вживати проактивних заходів для запобігання дискримінаційним практикам.  Громадська організація “Спілка Захисників” визнає поширеність і вплив дискримінації та домагань за ознакою статі та прагне створити шкільну культуру, яка кидає виклик стереотипам, розбіжностям у розподілі влади та соціальним нормам, що сприяють ґендерній нерівності.

Громадська організація “Спілка Захисників” визнає, що ґендерна нерівність є як структурною, так і індивідуальною; це означає, що вона є не лише результатом індивідуального ставлення та дій, а й упереджень у структурах, системах, політиці та процесах у нашій громаді.

Дівчата і хлопці, жінки і чоловіки є об’єктом ґендерних стереотипів та очікувань щодо того, як вони повинні поводитися, думати і діяти. Ці ґендерні стереотипи та очікування сприяють ґендерній нерівності, надаючи жінкам і чоловікам неоднакову цінність, статус і владу. Ці очікування підкріплюються структурами, системами, нормами та культурою, які часто надають перевагу знанням, правам, перспективам та навичкам чоловіків над жінками.

Ґендерна нерівність може бути як причиною, так і наслідком прямої та непрямої дискримінації. Така дискримінація іноді є результатом несвідомих упереджень, коли наша поведінка, вибір і практика формуються під впливом глибинних припущень і поглядів, які ми не усвідомлюємо. Ґендерна нерівність очевидна в усьому нашому суспільстві, і дослідження показують, що вона є одним із ключових чинників поширення ґендерно зумовленого насильства. 

Громадська організація “Спілка Захисників” визнає, що громадські організації є життєво важливими місцями в нашій громаді для просування гендерної рівності та запобігання насильству щодо жінок. Кожна політика, практика та діяльність має потенціал для зміцнення або подолання ґендерних стереотипів та ґендерної нерівності.

Від імені всієї Громадської організації “Спілка Захисників” Голова організації, учасники організації підтримують цю політику.

Наші зобов’язання

Громадська організація “Спілка Захисників”, як виконавець проектів, зобов’язується сприяти ґендерній рівності та забезпечувати рівність можливостей і результатів для всіх учасників проектів.

Гендерна рівність передбачає рівність можливостей і рівність результатів. Вона включає перерозподіл ресурсів та обов’язків між жінками та чоловіками, а також трансформацію основних причин та структур гендерної нерівності для досягнення реальної рівності. Йдеться про визнання різноманітності та несприятливого становища задля забезпечення рівних результатів для всіх, а тому часто вимагає програм і політик, орієнтованих на жінок, щоб покласти край існуючій нерівності.

Громадська організація “Спілка Захисників” гарантує, що всі політики, процедури, системи та структури організації, які стосуються учасників організації, учасників проектів, активно сприятимуть ґендерній рівності, а також будуть спрямовані на виявлення та усунення ґендерної нерівності.

Культура та середовище

У Громадській організації “Спілка Захисників” всі учасники несуть відповідальність за просування ґендерної рівності та моделювання шанобливих стосунків. Усі учасники будуть притягнуті до відповідальності, якщо вони використовують мову та/або демонструють поведінку, яка

  • пропагує нерівні владні відносини між жінками та чоловіками
  • увічнює шкідливі гендерні стереотипи
  • виправдовує насильство щодо жінок.

 Сприяння гендерній рівності та моделювання шанобливих стосунків є настільки ж важливими для учасників організації.

Громадська організація “Спілка Захисників” працюватиме над тим, щоб усі учасники відчували повагу, безпеку та цінність на робочому місці, а також вживатиме активних заходів для запобігання та ліквідації ґендерної дискримінації та забезпечення рівних можливостей для всіх учасників і учасниць. Це включатиме просування ґендерної рівності в самій організації, забезпечення того, щоб процеси та політики були вільними від упереджень, а також підтримку всіх співробітників у досягненні балансу між роботою та сімейними обов’язками. Громадська організація “Спілка Захисників” надаватиме підтримку учасникам організації, які зазнали домашнього/сімейного насильства або сексуальних домагань, у тому числі шляхом докладання розумних зусиль для надання відповідної відпустки, коригування робочих завдань або задоволення прохань про гнучкий графік роботи.

Контакти
+380505895888
spilkaveter@ukr.net

Задонатити